Startlista och Program 2017

Program för Lappset Fun Run 2017:

kl 08.30 Registreringen öppnar

kl 10.00 Elit Herrar

kl 10.05 Elit Damer

kl 10.10 Första start Motion, Lag & Ungdom

kl 11.20 Sista start Motion, Lag & Ungdom

kl 11.50 Prisutdelning Elit

kl 12.20 Start Barnklassen

kl 15.00 Banan stänger

10:00 Elitklass (24 anmälda)
Namn Lagnamn Tävlingsklass
Daniel Bejersten Tävlingsklass Herrar
Fredrik Bergfeldt Military Fitness Elite Tävlingsklass Herrar
Joakim Bergman Tävlingsklass Herrar
Rihards Darzins Lynx Multisport Team Tävlingsklass Herrar
Johanna Dermer Tävlingsklass Damer
Joakim Flemström Team Extremfabriken Tävlingsklass Herrar
Karin Flemström Team Extremfabriken Tävlingsklass Damer
Christopher Forsmark Lynx Multisport Team Tävlingsklass Herrar
Jacob Färdeman Schaktmästarens Tävlingsklass Herrar
Pontus Gustavsson Team Ortosia Tävlingsklass Herrar
Hampus Görl Tävlingsklass Herrar
Maria Hagman Tävlingsklass Damer
Robert Hagman Tävlingsklass Herrar
Fredrik Johansson Schaktmästarens Tävlingsklass Herrar
Kalle Johansson Tävlingsklass Herrar
Patrik Meijer Tävlingsklass Herrar
Lars Neumann Tävlingsklass Herrar
Christian Plass Extremfabriken Tävlingsklass Herrar
Lukas Segersten Tävlingsklass Herrar
Johanna Sjöberg Tävlingsklass Damer
Johan Sjölin MIT Tough Team Tävlingsklass Herrar
Oscar Ståhl Tävlingsklass Herrar
Björn Törnblom Tävlingsklass Herrar
Simon Winge Tävlingsklass Herrar

10:10 (30 anmälda)
Namn Lagnamn Klass
Johanna Anterwing Sparbanken i Enköping Lag 5km
Mattias Carlsson MIT Tough Team Herrar 18+ 5km
Oscar Carlsson Team Plåthuset Herrar 18+ 5km
Håkan Claesson Sparbanken i Enköping Lag 5km
Hanna Elmeskog Damer 18+ 5km
Jennifer Grönblad Damer 18+ 5km
Jesper Johansson Herrar 18+ 5km
Calle Kinnbo Team Plåthuset Herrar 18+ 5km
Stefan Kristensen Herrar 18+ 5km
Calle Laine Herrar 18+ 5km
Anders Larsson Herrar 18+ 5km
Ida Larsson (Ange Lagnamn) Damer 18+ 5km
Toni Larsson Team Extremfabriken Herrar 18+ 5km
Frida Lavén Damer 18+ 5km
Juan Maluenda Team Extremfabriken Herrar 18+ 5km
Jesper Modig Sparbanken i Enköping Lag 5km
Linus Nifel (Ange Lagnamn) Herrar 18+ 5km
Johan Nyd Herrar 18+ 5km
Anna Nylund Damer 18+ 5km
Dzenana Oruc Sparbanken i Enköping Damer 18+ 5km
Tobias Persson Herrar 18+ 5km
Annica Rosenqvist Sparbanken i Enköping Lag 5km
Janette Runebert Damer 18+ 5km
Henrik Segersten Herrar 18+ 5km
Stefan Sjöåsen Lynx multisport team Herrar 18+ 5km
Lina Teller Damer 18+ 5km
Therese Wahlin Damer 18+ 5km
Anders Wåhlander Herrar 18+ 5km
Mats Österholm Herrar 18+ 5km

10:20 (30 anmälda)
Namn Lagnamn Klass
Johanna Andersson Ninja Cats Lag 5km
Johanna Bjärving Ingenhjärnabaraimpuls Damer 18+ 5km
Alex Björklund Herrar 18+ 5km
Maja Bodin Damer 18+ 5km
Victor Bodin Herrar 18+ 5km
Peter Cederlöv Ninja Cats Lag 5km
Niklas Ellerstad Wix Pack Lag 5km
Victoria Ellerstad Wix Pack Lag 5km
Nicoletta Fornari Damer 18+ 5km
Sandra Frankén Damer 18+ 5km
Andreas Fredriksson The Gudz Lag 5km
Hanna Hillerstig Damer 18+ 5km
Lena Holm Damer 18+ 5km
Andreas Johansson Herrar 18+ 5km
Linus Karlsson Ninja Cats Lag 5km
Martin Kinnander Wix Pack Lag 5km
Kim Lindberg The Gudz Lag 5km
Vincent Lindberg The Gudz Lag 5km
Filip Malmberg The Gudz Lag 5km
Stuart Mayes Herrar 18+ 5km
Linn Nilsson Damer 18+ 5km
Emelie Näsman Melander Ninja Cats Lag 5km
Gabriella Ståhl Ingenhjärnabaraimpuls Damer 18+ 5km
Andreas Sundberg Herrar 18+ 5km
Malin Sundberg Damer 18+ 5km
Olle Sundberg Herrar 18+ 5km
Hannah Toresäter Damer 18+ 5km
Monika Tärnblom Damer 18+ 5km
Cecilia Wallin Ninja Cats Lag 5km
Robin Åhlén The Gudz Lag 5km

10:30 (30 anmälda)
Namn Lagnamn Klass Lagnamn
Rebecca Berglind Lag 5km hallongrottorna
Sofia Bylund Mamma-crossfit Lag 5km
Jens Edström Team Asschest Herrar 18+ 5km Team Asschest
Erica Ekman Lag 5km hallongrottorna
Robert Ekman Lynx multisport team Herrar 18+ 5km Lynx multisport team
Caroline eksudd Damer 18+ 5km
Ove Eriksson Team Asschest Herrar 18+ 5km Team Asschest
Matilda Granlund Damer 18+ 5km
Petrus Grip Lag 5km Märsön Legends
Stefan Grip Lag 5km Märsön Legends
Jimmy Hirvonen Herrar 18+ 5km
Niklas Idås Lag 5km Team Äppeljuice
Lasse Jernsletten Herrar 18+ 5km
Joakim Karlberg Herrar 18+ 5km
Isabelle Lindgren Team Emilia Damer 18+ 5km Team Emilia
Ida Lundén Damer 18+ 5km
Louise Modig Lag 5km hallongrottorna
Daniel Neider Herrar 18+ 5km
Jonathan Plahn Herrar 18+ 5km
Henrik Reimerth Lag 5km Team Äppeljuice
Johanna Rådberg Lag 5km hallongrottorna
Mimmi Sandell Team Emilia Damer 18+ 5km Team Emilia
Jonas Silen Herrar 18+ 5km
MATTIAS TANNFORS Herrar 18+ 5km
Malin Tell Team Emilia Damer 18+ 5km Team Emilia
Ludvig Toresäter #Sjukihuvudet Herrar 18+ 5km
Ida Wiltfalk Lag 5km Hawkandthewild
Jimmy Wiltfalk Lag 5km Hawkandthewils
Maria Vukotich Lag 5km hallongrottorna
Ebba Wässman hallongrottorna Lag 5km hallongrottorna

10:40 (30 anmälda)
Namn Lagnamn Klass Lagnamn
Lukas Andersson ESK Hockey 2 Lag 5km
Daniel Brannebo ESK Hockey 3 Lag 5km
Calle Englundh ESK Hockey 2 Lag 5km
Sven-Erik Eriksson Lag 5km Svenkas dreamteam
Viktor Eriksson Herrar 18+ 5km
Alexandra Fregelius Damer 18+ 5km
Inez Fryklöf Damer 18+ 5km
Edvin Fröman ESK Hockey 2 Lag 5km
Samuel Fröman ESK Hockey 1 Lag 5km
Tomi Honkanen (Ange Lagnamn) Herrar 18+ 5km Team snickers
Alfons Lindbladh ESK Hockey 3 Lag 5km
Hugo Lindqvist ESK Hockey 3 Lag 5km
Timothy Littlewood ESK Hockey 1 Lag 5km
Tobias Ljungmark (Ange Lagnamn) Herrar 18+ 5km Team snickers
Amanda Mikaelsson Lag 5km CrossFitjunkies
Lukas Nordlander ESK Hockey 1 Lag 5km
Amalia Pettersson Damer 18+ 5km
Fredrik Revera Herrar 18+ 5km
Agust Sandell ESK Hockey 3 Lag 5km
Angelica Sandqvist Damer 18+ 5km
Sebastian Sjöberg ESK Hockey 3 Ungdom 13-17 5km ESK Hockey 3
Niclas Thorell ESK Hockey 1 Lag 5km
Anna-Märta Vallin Lag 5km Svenkas dreamteam
Håkan Vallin Lag 5km Svenkas dreamteam
Gustaf Wallman ESK Hockey 2 Lag 5km
Oscar Widman Herrar 18+ 5km
Edvin Wiklund ESK Hockey 1 Ungdom 13-17 5km ESK Hockey 1
Kevin Lindqvist Wiklund ESK Hockey 2 Ungdom 13-17 5km ESK Hockey 2
Marcus Witt Västerås Finest Herrar 18+ 5km

10:50 (29 anmälda)
Namn Lagnamn Klass Lagnamn
Sara Almert Damer 18+ 5km
Sebastian Bergman Lag 5km MØLLERBIL Västerås
Sonny Bergman Lag 5km MØLLERBIL Västerås
Lena Dingsten Damer 18+ 5km
Philip Dolfie Ungdom 13-17 5km Pappa betalar:
Mariah Eliasson Damer 18+ 5km
Ola Ericsson Herrar 18+ 5km
Johan Fröjd Herrar 18+ 5km
Jonas Grandien Lag 5km MØLLERBIL Enköping
Patrik Jangeborg Lag 5km MØLLERBIL Bro
Victor Jegendal Lag 5km MØLLERBIL Bro
Lina Jonasson Lag 5km MØLLERBIL Enköping
Linus Karlsson Lag 5km Lets-kubb-it
Magnus Koski Lag 5km MØLLERBIL Bro
Peter Kruse Joylife Lag 5km
Mattias Lidmo Lag 5km MØLLERBIL Enköping
Andreas Lindh Lag 5km MØLLERBIL Västerås
William Lindholm Lag 5km MØLLERBIL Enköping
Henrik Olsson Lag 5km MØLLERBIL Enköping
Simon Pettersson Joylife Lag 5km
Isabelle Renström Damer 18+ 5km
Isak Stenberg Lag 5km Lets-kubb-it
David Uddling Lag 5km MØLLERBIL Bro
Simon Wahlin Joylife Lag 5km
Magnus Wiebe Herrar 18+ 5km
Martin Åkeson (Ange Lagnamn) Herrar 18+ 5km
Sune Årman Herrar 18+ 5km
Markus Österberg Ungdom 13-17 5km Lets-kubb-it
Ellinor Östlin Ungdom 13-17 5km Pappa betalar:

11:00 (23 anmälda)
Namn Lagnamn Klass Lagnamn
Linnea Ahlskog Team ReBelle Lag 5km Team ReBelle
Henrik Andersson Herrar 18+ 5km
Rohbin Berg Herrar 18+ 5km
pierre eklund Team Eklunds Lag 5km Team Eklunds
Michael Eklund Team Eklunds Lag 5km Team Eklunds
Christoffer Eriksson Herrar 18+ 5km
Eddy Gonzalez Herrar 18+ 5km
Robert Grindberg Herrar 18+ 5km
Desirée Klavemyr The fighting chickens! Lag 5km The fighting chickens!
Jessica Klavemyr Lag 5km The fighting chickens!
Alma Magnusdottir Herrar 18+ 5km
Tor-Björn Mattsson Lantmännen Maskin Herrar 18+ 5km
Carolina Modigh Lag 5km The fighting chickens!
Nike Nylander Damer 18+ 5km
Jannie Renman Damer 18+ 5km
Patrik Renman Herrar 18+ 5km
Fredrik Strömberg Team ReBelle Lag 5km Team ReBelle
Anna-Karin Thor Lag 5km Team Thor
Kim Thor Team Thor false Team Thor
Marie Thor Lag 5km Team Thor
Pia Thorsén Lag 5km The fighting chickens!
Jenny Wigren Herrar 18+ 5km
Thomas Årman Herrar 18+ 5km

11:10 LED-R 1 (15 anmälda)
Namn Lagnamn Klass
Patrik Andersson Crenna Iron Man Lag 5km
henrik elofsson Herrar 18+ 5km
Sandra Falk Damer 18+ 5km
Camilla Grill Crenna Women of Steel Lag 5km
Stina Grill Crenna Women of Steel Lag 5km
William Horvath Crenna Men of Steel Lag 5km
Niklas Hyttsten Crenna Iron Man Lag 5km
Adi Kunovac Crenna Men of Steel Lag 5km
Enis Kunovac Crenna Men of Steel Lag 5km
Emil Lindblom Crenna Men of Steel Lag 5km
Andreas Pettersson Crenna Iron Man Lag 5km
Amanda Skoglund Damer 18+ 5km
Josefin Sköld Crenna Women of Steel Lag 5km
Thom Wendelius Crenna Iron Man Lag 5km
Marlen Östlund Crenna Women of Steel Lag 5km

11:20 (8 anmälda)
Namn Lagnamn Klass Lagnamn
Anton Andersson Team ortosia Herrar 18+ 5km Team ortosia
Andreas AndErsson Herrar 18+ 5km Team ortosia
Niklas Ekholm Herrar 18+ 5km
Tomas Ekholm Herrar 18+ 5km
Frans Eriksson Ungdom 13-17 5km
Markus Felldin Team Extremfabriken Herrar 18+ 5km
Rickard Granander Herrar 18+ 5km
Melker storm Herrar 18+ 5km Saggas elit

12:20 Barnklass (6 anmälda)
Namn Barn 7-12år 1,5km
Ludvig Gustafsson true
Oskar Heydorn true
Sara Heydorn true
Nåmi Kruse true
Lucas Nordh true
love rick true